[ER-HU-06] Szolgáltatások/termékek azonosítása és létrehozása (Kröll, M. & Burova-Keßler, K.)

A következő tanulási sprintben a cél a különböző témákról, például a regionális piacokról, megatrendekről, ügyfélszegmensekről és innovatív üzleti ötletekről szerzett ismeretek összegzése, valamint a már meglévő eredmények értékelése, hogy azokat célzottan saját szolgáltatási/termékötletek generálásához és részletes kidolgozásához lehessen felhasználni (Kröll, 2016, 2018a; lásd az 1. ábrát).

0 BEIRATKOZOTT RÉSZTVEVŐK

Ily módon minden fiatal a tanulási útmutatók segítségével (ha ez még nem történt meg) a korábbi tanulási sprintek során összegyűjtött információk és a már felmerült üzleti ötletek alapján generálhatja vagy kiválaszthatja saját termék- vagy szolgáltatási ötleteit, és ezeket részletesen kidolgozhatja. Ennek lényege, hogy a tanulócsoportban már kidolgozott értékes elemzések és kutatások egész tárházából kiválasszák azokat, amelyek a leginkább segítik a fenntartható üzleti ötlet személyes továbbfejlesztését. Ebbe beletartoznak a saját tehetségek, kompetenciák és érdeklődési körök is, amelyek döntő lendületet adhatnak ebben a döntésben.

Saját üzleti ötletek generálása vagy kiválasztása

Az üzleti ötletek generálásakor vagy kiválasztásakor a következő szempontokat kell figyelembe venni:

  • Az Ön régiójának/országának gazdasági keretadatai (1. tanulási szakasz).
  • A megatrendek hatása a mindennapi életre és a régió/ország lakosságának ebből eredő igényei (2. tanulási sprint).
  • A mindennapi helyzetekből levezetett munkakörcsaládok és a vállalathoz kapcsolódó munkakörcsaládok (3. tanulási sprint)
  • Az egyes Sinus-Milieus preferenciái és érdeklődési köre az Ön régiójában/országában (4. tanulási sprint)
  • A Sinus-Milieus lokalizációja és eloszlása a régióban/országban (Learning Sprint 5)
  • A saját tehetségek, érdeklődési körök és erősségek (tanulási projekt “tehetségdiagnózis”, személyes fejlesztési terv, területi “tehetségprofil”)

Sprint tartalom

Bevezetés az ötletelésbe
A szolgáltatási/termékötlet leírása 1012 év, 10 hónap
A termék/szolgáltatás leírása 1012 év, 10 hónap
A szolgáltatás/termék ötlet piaci elemzése 1012 év, 10 hónap
A szolgáltatás/termék ügyfél felmérése – példa 1012 év, 10 hónap
Szolgáltatásra/termékötletre vonatkozó követelmények 1012 év, 10 hónap
Tanulási feladatok
Szolgáltatás/termékötlet tanulási feladatok 1012 év, 10 hónap
Tanulási célok
Szolgáltatás/termékötlet tanulási célok 1012 év, 10 hónap
Hivatkozások
Hivatkozások 1012 év, 10 hónap
  • KORLÁTLAN HOZZÁFÉRÉS
top
The European Commission's support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents, which reflect the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained there
Career 4.0 Platform
Ez a munka CC BY 4.0 licenc alatt áll. A licenc másolatának megtekintéséhez látogasson el a https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/
X
X